İletişim

Kuzguncuk mah. İcadiye cd.
No:107 PK:34674
Üsküdar-İstanbul

+ 90 (216) 334 62 96

info@metexstudioerk.com

Bizi takip edin

nazCity-Hero

Naz City Hotel, Taksim

Proje Künyesi:

Proje Yeri: Dolapdere, İstanbul
İşveren: Naz City Hotel
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2015
Proje Tipi: Otel, Konaklama
Arsa Alanı: 500 m²
Toplam Proje Alanı: 7.000 m²

Geçmişin Farkındalığıyla Geleceği Tasarlamak

Mimari ve iç mimari proje çalışmaları Metex Design Group tarafından gerçekleştirilen Naz City Hotel, şehrin çağdaş sanat, iş ve turizm merkezi olma yönünde önemli bir ivme kazanan semti Dolapdere’de, Bilgi Üniversitesi, Dirimart, Arter Çağdaş Sanat Müzesi ve Pilevneli Galeri ile aynı düzlemde konumlanmaktadır.

Ana tasarım ilkesi olarak bulunduğu semtle çok yönlü bir ilişki kurması, hem yenilenen çağdaş yüzüyle bütünleşen, hem de bölgedeki yapılaşmanın çarpıklığı, bina tipolojilerinin çeşitliliği gibi unsurları göz önünde bulundurarak, tüm bu karmaşık yapıyla zıtlık yaratmadan uyum sağlayabilmesi hedefi takip edilmiştir.

Yapının ön cephesi, eşit boyutlarda fakat kendi içerisinde yan yüzeyleri farklılıklar gösteren ve farklı derinlik hisleri yaratan kare formlu modüllerden oluşmaktadır. Çinko yüzeyli bu modüller, güneşin geliş açısına göre günün her saati farklı yansımalar ortaya koyarak, hedeflenen hareketin etkisi arttırılmıştır. İç mekanda aynı dinamizmi takip etmek ve sanatla kurulan ilişkiyi güçlendirmek adına mekana özgü tasarlanan bronz rölyef çalışmaları ve onları takip eden heykelsi formlar öne çıkmaktadır. Şık, konforlu ve doğallıktan uzaklaşılmayan iç mekanda, mermer, ahşap, metal gibi malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmış ve sıcak tonlarla, etkileyici bir eşleşme ortaya konmuştur. Proje alanı 7.000 m² olan otel için, büyüklükleri 30 m2 ile 53 m2 arasında değişen, 4 deluxe süiti, 1 executive senior süiti, 70 executive odası, 1 engelli odası ve 3 junior süiti olmak üzere toplamda 79 oda tasarlanmıştır.

Mimari Proje: Metex Design Group
Tasarım Ekibi: Kağan Erk
Burcu Arkut, İpek Bankeroğlu , Selen Gürsoy, Meltem Yılmaz, Murat Saner, Gökhan Tüzinoğlu

İç Mimari Proje: Metex Design Group
Tasarım Ekibi:  Kağan Erk
Burcu Arkut, Canan Güntürkün Bilgiç,  Tamer İnan, Özgür Karakılıç, Murat Saner, Gökhan Tüzinoğlu

nazCity