İletişim

Kuzguncuk mah. İcadiye cd.
No:107 PK:34674
Üsküdar-İstanbul

+ 90 (216) 334 62 96

info@metexstudioerk.com

Bizi takip edin

newHero

Nevbahar Üsküdar, İstanbul

Proje Künyesi:

Proje Yeri: Üsküdar, İstanbul
İşveren: Kalyon
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2020
Proje Tipi: Konut ve AVM
Arsa Alanı: 31.600 m²
Toplam Proje Alanı: 120.000 m²

Geçmişin Farkındalığıyla Geleceği Tasarlamak

İstanbul’da farklı kültürlerin uyumla bir araya geldiği, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Üsküdar’da konumlanan Nevyaşam konut bloklarının iç mimari proje ve uygulama çalışmaları Metex Studio Erk tarafından üstlenilmiştir.

İlham alınan semt dokusuyla kusursuz bir uyum yakalama hedefiyle, geleneksel ile modern mimarinin olanaklarını birleştiren Metex Studio Erk, iç ve dış dünyayı birbirine bağlayan, etkileyici bir algı yaratmıştır. Büyüklükleri 44 m²’den, 665 m²’ye uzanan daire ve penthouse seçenekleriyle 169 dairenin yer aldığı konut kompleksi, değişen ihtiyaçlara ve farklı kullanım biçimlerine uyum gösterebilen, akıllı ev teknolojileri ve çevreci yaklaşımın öne çıktığı, konforlu bir yaşam sunma hedefiyle tasarlanmıştır. Barındırdığı spor kulübü, yüzme havuzu, oyun odası, sanat galerisi, lounge alanı ve özel çalışma odası gibi incelikle tasarlanmış sosyal alanlarıyla ayrıcalıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan detaylar, projeye adapte edilmiştir.

Dairelerin en belirgin özelliklerinden biri olarak dikkat çeken esnek kullanım planı ve işlevselliği maksimize etmek adına metrekarelerin verimli şekilde değerlendirilmesi, sakinlerin yaşam kalitesini arttırmak ve zamansız tasarım anlayışını, içinde yaşayarak deneyimletmeyi amaçlamaktadır.

İç Mimari Proje: Metex Studio Erk
Tasarım Ekibi:  Hüray Erk
Derya Erdoğan, Efsun Gürsoy, Süleyman Kınık, Meltem Yıldırım, Bülent Saydam

newDown